Skip to main content

29 вересня 2017 року – Всесвітній день серця

|

Всесвітній день серця (World Heart Day), що відзначається щорічно 29 вересня, вперше був організований в 1999 році з ініціативи Всесвітньої федерації серця. Цю акцію підтримали Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), ЮНЕСКО та інші значущі організації. Спочатку День проводився в останню неділю вересня, а з 2011 року у нього фіксована дата – 29 вересня.

Мета введення нової дати – підвищити усвідомлення в суспільстві небезпеки, яка викликана епідемією серцево-судинних захворювань в світі, а також ініціювати всеосяжні профілактичні заходи щодо ішемічної хвороби і мозкового інсульту в усіх групах населення. Всесвітній день серця проводиться під девізом «Серце для життя».

У партнерстві з ВООЗ Всесвітня федерація серця проводить заходи більш ніж в 100 країнах. В програму Дня серця входять масові перевірки здоров’я, публічні лекції, вистави, наукові форуми, виставки, концерти, фестивалі, організовані прогулянки і спортивні змагання. І щороку заходи, що проходять в рамках Дня серця, присвячені певній темі, пов’язаної зі здоров’ям серця.

“Гімнастика, фізичні вправи,

ходьба повинні міцно ввійти в повсякденний

побут кожного, хто хоче зберегти працездатність,

здоров’я, повноцінне і радісне життя. “

Гіппократ

В даний час серцево-судинні захворювання є головною причиною смерті в світі: щорічно вони забирають понад 17 мільйонів людських життів. Фактори ризику виникнення серцево-судинних захворювань та інсульту включають підвищені кров’яний тиск, рівень холестерину і глюкози в крові, куріння, недостатнє споживання овочів і фруктів, підвищена вага, ожиріння і фізичну інертність.

До речі, нездоровий спосіб життя, який призводить до розвитку серцево-судинних захворювань, найчастіше формується в дитячому і підлітковому віці, а з віком ризик серцево-судинних захворювань тільки підвищується. Тому профілактику слід починати з самого дитинства. І крім здорового способу життя, в сучасному суспільстві необхідно розвивати і культуру здоров’я, яка включає і регулярне медичне спостереження для раннього виявлення захворювань та факторів ризику їх розвитку, і навички боротьби зі стресом, і прийоми збереження здоров’я в умовах агресивного навколишнього середовища і погіршення екологічної ситуації . За даними Всесвітньої федерації серця, 80% випадків передчасної смерті від інфарктів та інсультів можна запобігти, якщо вести здоровий спосіб життя, контролювати вживання тютюну, харчування і фізичну активність.

Show Buttons
Hide Buttons
Перейти до вмісту