Skip to main content

29 жовтня 2017 року – Всесвітній день псоріазу

|

29 жовтня в міжнародному календарі позначений як Всесвітній день псоріазу (World Psoriasis Day). Ініціатором його установи в 2004 році виступила Міжнародна федерація асоціацій псоріазу (International Federation of Psoriasis Associations – IFPA).

Ця дата в першу чергу зачіпає тих людей, які страждають від цього захворювання, а також лікарів-дерматологів, які допомагають людям лікувати його. Адресований він, однак, і всій світовій спільноті, так як статистичні дані говорять про те, що близько 3% населення світу страждають від псоріазу або псоріатичного артриту – захворювання, пов’язаного з поразкою не тільки шкірних покривів, але і суглобів людини.

Установа, організація і щорічне проведення заходів в рамках Всесвітнього дня псоріазу направлено на привернення уваги людей, міжнародних медичних і благодійних організацій, фондів, державних та приватних медичних установ усіх країн до питання профілактики, методів діагностики і лікування цього захворювання.

Крім цього до числа завдань, які ставить перед собою IFPA, відноситься і просвітницька діяльність, спрямована на те, щоб роз’яснювати людям способи профілактики цього захворювання, знати своє ставлення до так званої групи ризику, тобто розуміти чи є схильність до захворювання.

Важливою в роботі Федерації є і та спрямованість, яка зачіпає питання психологічного стану страждають від псоріазу. Домогтися знання і, що ще важливіше, розуміння хворим і оточуючими того, що псоріаз не належить до інфекційних захворювань – важливі завдання, що сприяють вирішенню проблеми психологічного дискомфорту, що переживається як хворим, так і оточуючими його людьми.

Псоріаз хоч і належить до захворювань, повністю невиліковних, але піддається контролю, і при правильному лікуванні його зовнішній прояв може бути незначним і навіть проходять. Це одне з найбільш поширених шкірних захворювань і може проявитися в будь-якому віці у вигляді висипки, почервоніння і лущення шкіри на певних ділянках тіла. Відкриті ділянки тіла, уражені висипаннями, часто викликають певні психологічні комплекси, здатні стати бар’єром у спілкуванні хворого з оточуючими. Причому цей дискомфорт для хворого може стати фактором, що збільшує прояв захворювання.

Велику роль в появі псоріазу у хворого грає генетично зумовлена ​​схильність, а також ряд факторів, що сприяють прояву псоріазу. Серед таких факторів можна назвати порушення роботи імунної системи, сонячне і рентгенівське опромінення, гормональні порушення та ін.

Правильне лікування сприяє тому, що період ремісії, коли зовнішні прояви захворювання стають малопомітними або зовсім зникають, може бути досить тривалим і тривати до декількох років. В окремих випадках псоріаз розвивається в більш складну і важку форму, що виражається в ураженні суглобів людини – псоріатичний артрит.

Кожен рік 29 жовтня міжнародна федерація асоціацій псоріазу проводить заходи під певною темою. У цей день по всьому світу проводяться лекції, семінари із залученням медичних фахівців, конкурси малюнків та листівок, фотовиставки, роздача листівок та інформаційних брошур, консультації в медустановах і інші заходи. В окремих країнах проводяться відкриті заняття йогою з хворими на псоріаз.

І найважливіше, про що варто пам’ятати не тільки 29 жовтня, і про що говорять всі медичні фахівці: профілактика краще, ніж лікування! Тому бережіть нервову систему, прагнете до позитивних емоцій, не нехтуйте відпочинком, прогулянками на свіжому повітрі і усвідомлюють свої дії фізичними навантаженнями.

Show Buttons
Hide Buttons
Перейти до вмісту