Skip to main content

Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування

|

Щорічно з 1 по 7 серпня проходить Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування, до проведення якого залучається і Україна. Заходи проводяться з метою заохочення та підтримки природного вигодовування дітей на всіх рівнях: родини,  системи охорони здоров’я, роботодавців, суспільства.

Грудне вигодовування – найкращий та найбільш безпечний спосіб вигодовування дитини. У маленької дитини існує три основні потреби: харчування материнським молоком, відчуття тепла рук матері, відчуття спокою та безпеки, які виникають у дитини в присутності матері. Грудне вигодовування задовольняє всі ці вимоги. Завдяки цьому годування грудьми являється біологічною та емоційною основою для повноцінного розвитку та росту дитини. Жоден інший вид харчування не в змозі повноцінно замінити грудне вигодовування.

Грудне молоко створює максимально сприятливі умови для водно-сольової рівноваги в організмі дитини. Тому в перші місяці життя при виключно грудному вигодовуванні немає необхідності допоювати дитину водою. В грудному молоці є достатня кількість рідини. Молоко матері має високі поживні властивості – до його складу входять білки та незамінні амінокислоти, жири та незамінні жирні кислоти, вуглеводи, мінеральні речовини, вітаміни та мікроелементи, які знаходяться в достатній кількості, оптимальному співвідношенні та формі, добре засвоюються дитиною. Біологічно активні речовини, які входять до складу грудного молока (гормони, ферменти, імунні комплекси, багаточисленні регуляторні фактори) допомагають новонародженим швидше подолати пологовий стрес та краще адаптуватись до нових умов життя. Ці речовини сприяють нормальному травленню, правильному обміну речовин, стартовій імунній підтримці та формуванню у дитини захисної кишкової біфідуальної мікрофлори, а в подальшому – повноцінної системи імунітету.

Найкращий стан здоров’я матері та дитини можливо досягти, розпочавши годувати в перші 30-60 хвилин життя дитини. Навіть якщо дитина не виявляє бажання смоктати груди, контакт шкіра-до-шкіри через викладання на живіт чи груди матері матиме свій позитивний ефект для грудного вигодовування – саме у такий спосіб відбувається природній «запуск» лактації.

Сумісне перебування з немовлям забезпечить Вам організацію вигодовування за потребою. Цей підхід дозволить дитині скласти власний режим харчування, який природно відповідатиме особливостям і потребам саме Вашого малюка.

Виключно грудне вигодовування слід продовжувати до 6 місяців, а пізніше, вводячи прикорм, продовжувати грудне вигодовування й на другому році життя.

Переваги грудного вигодовування істотно переважують потенційні ризики зараження і захворювання респіраторними інфекціями, тому годування груддю, можливо навіть при підтвердженні у матері COVID-19, але при дотриманні всіх протиепідемічних заходів.

У разі виникнення запитань та труднощів з грудного вигодовування звертайтесь за професійною допомогою до лікаря-педіатра.

Пам’ятайте! Грудне вигодовування – найкращий початок життя! Усе велике розпочинається з малого, нерідко простого, але водночас незамінного. Передусім це стосується грудного вигодовування, яке не в змозі компенсувати дитині жодний замінник.

Материнське молоко – ідеальна їжа для немовляти – натуральна, стерильна, тепла, легко засвоюється і повноцінно використовується організмом дитини. Діти, які знаходились на грудному вигодовуванні міцніші, рідше хворіють, швидше одужують, мають більш високий коефіцієнт інтелектуального розвитку. Позитивний вплив грудного вигодовування на стан здоров’я дитини зберігається протягом всього життя.

Show Buttons
Hide Buttons
Перейти до вмісту